Wydarzenie

Powrót
24.08.2020 - 26.08.2020

Konferencja PSEW 2020

Głównym wątkiem tegorocznego spotkania, a zarazem tematem przewodnim sesji inauguracyjnej będzie wkład energetyki wiatrowej w Zielony Ład dla Europy i istotna rola sektora w procesie sprawiedliwej transformacji w Polsce.

Wiatr zdobył przewagę kosztową nad innymi technologiami wytwarzania energii. Dlatego może zazielenić nie tylko system elektroenergetyczny, ale także ciepłowniczy i sektor transportu. Organizatorzy konferencji chcą pokazać istotną rolę wielkoskalowych farm morskich, które mogą być w przyszłości wykorzystane do produkcji zielonego wodoru. To wizja nieodległa, a przyspieszą ją zmiany następujące po pandemii.

Uwolnienie pełnego potencjału wiatru w Polsce nie będzie możliwe bez stabilnego prawa i długoterminowego planu rozwoju mocy. O regulacjach pozwalających na dojście w Polsce do poziomu 22 GW mocy zainstalowanych na lądzie i 28 GW mocy na Bałtyku uczestnicy konferencji porozmawiają drugiego dnia konferencji PSEW2020.

Zastanowią się także, w jaki sposób wykorzystać rozwój rodzimej produkcji dla rozwoju lokalnego łańcucha dostaw i zmniejszenia jego uzależnienia od komponentów z Azji.

Warte miliardy złotych inwestycje w nowe moce wiatrowe mogą stać się kołem zamachowym dla polskiej gospodarki – zakładów produkcyjnych podnoszących się po pandemii, przedsiębiorców gotowych na zmianę profilu działalności i ludzi zatrudnianych w firmach wokół sektora.

Trzeciego dnia konferencji PSEW2020 uczestnicy dyskutować będą o trendach na rynku energii i praw majątkowych. Przedstawione zostaną prognozy i ścieżki cenowe, które wykażą konkurencyjność energii odnawialnej wytwarzanej w źródłach o niskich kosztach stałych i odpornych na zaburzenia światowej koniunktury. W cenie będzie tania i czysta energia z wiatru, także ta kupowana w kontraktach na dostawy bezpośrednio od producenta. Po umowy typu corporate PPA coraz chętniej będą sięgać przedsiębiorcy zasilający zakłady produkcyjne i usługowe, a trend ten nasili się wraz z ponownym wzrostem cen energii, następującym po ponownym rozruchu zakładów unieruchomionych w czasie pandemii.

Więcej na: http://konferencjapsew.pl/