Wydarzenie

Powrót
20.11.2018 - 23.11.2018

Systemy Informatyczne w Energetyce SIwE’18

Konferencja SIwE odbywa się nieprzerwanie od 17 lat – pierwsza miała miejsce w listopadzie 2002 roku w Mikołajkach. Każda jej kolejna edycja poświęcona jest aktualnym zagadnieniom ważnym dla energetyki. Przez 17 lat swego istnienia na Konferencji SIwE zaprezentowano zagadnienia związane m.in. z: płatnościami masowymi, billingiem, wdrożeniem TPA, obsługą klienta, konsolidacją systemów informatycznych, paszportyzacją sieci, zarządzaniem rozproszonymi źródłami energii, cyberbezpieczeństwem, ochroną danych osobowych.

W tym roku organizatorzy zapraszają do zaprezentowania zupełnie nowego zagadnienia, jakim są start’upy w energetyce. Energetyka jest ogromną gałęzią gospodarki, od której poprawnego działania zależą praktycznie wszystkie pozostałe dziedziny przemysłu, stąd też jest często bardzo zachowawcza w swoim działaniu. Jednak bardzo szybki rozwój nowych technologii sprawia, że musi być gotowa do sprostania nowym zadaniom stawianym zarówno przez biznes jak też Klientów. Mając tą świadomość, większość przedsiębiorstw energetycznych pracuje nad własnymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Wydaje się, że Konferencja SIwE, dzięki swej wielkości i różnorodności prezentowanych rozwiązań, wydaje się idealnym miejscem do zaprezentowania własnych osiągnięć na tym polu.

Konferencja jest też okazją do prezentacji najnowszych i najciekawszych rozwiązań z zakresu IT oferowanych na rynku, bądź wdrożonych w przedsiębiorstwach.

Więcej informacji na temat konferencji i wyrunków udziału można znaleźć na stronie http://siwe.ptpiree.pl/